ثبت برند

ثبت برند یا همان علامت تجاری به هر گونه اسم ، علامت ( لوگو ) ، نشان یا هر نشان و علامتی میگویند که محصولات یا خدمات یا شخص حقیقی یا حقوقی را از سایرین مجزا میکند .

ثبت شرکت سما مرکز تخصصی ثبت انواع شرکت

جهت مشاوره کلیک کنید: مشاوره آنلاین

لینک: ثبت شرکت سهامی خاص

لینک: انواع شرکت تعاونی

 

ثبت برند و علامت تجاری باعث شناخته شدن محصولات و خدمات یک شرکت به نام آن شرکت می‌شود.  همچنین یکی از اساسی ترین پارامترهای بازاریابی ، تبلیغات و موفقیت در هر سازمان ، شرکت و یا مجموعه ای برند یا همان علامت تجاری آن مجموعه می باشد . برند معرفی کننده تمام زوایای یک مجموعه می باشد . علامت تجاری یا همان برند معرفی کننده کالاها ، خدمات و اهداف شرکت است. نخستین گام در برند سازی ، ثبت برند است که در این زمان ما با بکارگیری وکلای ثبتی کار آزموده و متخصص شما را در ثبت برندتان کمک می کنیم.

ثبت برند و علامت تجاری باعث شناخته شدن محصولات و خدمات یک شرکت شده جلوی سودجوبانی را که قصد دارند با محصولات شما فعالیت کنند را میگیرد . امروزه برند یک شرکت براساس اعتبار و مقبول بودنش میان مشتریان دارای ارزش است و جزء دارایی‌های ناملموس یک شرکت محسوب می‌شود. با ثبت علامت تجاری باعث بالا رفتن ارزش شرکت خود خواهید شد. اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند به نام خود علامت تجاری ثبت کنند و با تسلیم اظهارنامه و مدارک موردنیاز که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت فرایند اداری ثبت را طی نمایند. برای شروع مراحل ثبت علامت تجاری (برند) بهتر است ابتدا با تعریف برند آشنا شویم.

برند چیست

برند ، علامت تجاری یا نام تجاری (برند) اصطلاح حقوقی بکار رفته برای یک نام ، اصطلاح ، علامت ، نشان یا طرح یا ترکیبی از این هاست که برای شناسایی کالاها یا خدمات فروشنده یا گروهی از فروشندگان و متمایز کردن این کالاها یا خدمات رقبا به کار می رود

طبق ماده ۳۰ قانون علامت ‌، علامت جمعي و نام تجاري عبارتند از :

علامت جمعی و نام تجاري عبارتند از:

علامت يعني هر نشان قابل رؤيتي كه بتواند كالاها يا خدمات اشخاص حقيقي يا حقوقي را از هم متمايز سازد.

علامت جمعي يعني هر نشان قابل رؤيتي كه باعنوان علامت جمعي در اظهارنامه ثبت معرفي شود و بتواند مبدأ و يا هرگونه خصوصيات ديگر مانند كيفيت كالا ياخدمات اشخاص حقيقي و حقوقي را كه از اين نشان تحت نظارت مالك علامت ثبت شده جمعي استفاده مي‌كنند متمايز سازد.

نام تجارتي يعني اسم يا عنواني كه معرف و مشخص‌كننده شخص حقيقي ياحقوقي باشد.

پس از ثبت علامت طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص/شرکت حق انحصاری پیدا میکند، بموجب آن می‌توانید از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده‌ای مشابه علامت تجاری شما هستند جلوگیری نماید.

یک علامت تجاری ثبت شده که در میان مشتریان از شهرت خوبی برخوردار است، می‌تواند به منظور دریافت منابع مالی یا وام از مؤسسات مالی استفاده شود.

مدت اعتبار قانونی برند ثبت شده

مدت اعتبار ثبت علامت ( ثبت برند ) ۱۰ سال از تاريخ تسليم اظهارنامه ثبت برند مي‌باشد . اين مدت با درخواست صاحب برند براي دوره‌هاي متوالي ده ساله با پرداخت هزينه تعیین شده از سوی سازمان ثبت شرکتها ، قابل تمديد است ‌. يك مهلت ارفاقي شش ماهه كه از پايان دوره شروع مي‌شود ، براي پرداخت هزينه تمديد ، با پرداخت جريمه تأخير، درنظر گرفته مي‌شود.

مزایای ثبت علائم تجاری

مدارک ثبت برند

۱- تسلیم اظهارنامه علامت تنها از طریق فایل الکترونیکی امکان پذیر بوده و متقاضیان ثبت علامت می توانند از طریق این آدرس http://ip.ssaa.ir/BSigns/Steps.aspx   اظهار نامه خود را تسلیم اداره علامت نمایند.

۲- مدارك ثبت هويت متقاضي

اشخاص حقیقی: کپی شناسنامه و کپی کارت ملی

اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء

۳- مدارك نماينده قانونی: درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.

۴- ۱۰ نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر درابعاد ۱۰×۱۰ سانتی متر

۵- درصورت سه بعدی بودن بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

۶- ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و …

۷- استفاده از حق تقدم: درصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر۶ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

۸- نسخه‌ای ازضوابط و شرایط استفاده ازعلامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت‌دار

۹- رسيد مربوط به پرداخت هزينه های قانونی:

هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی مبلغ ۲۰۰ هزار ریال و برای اشخاص حقوقی ۴۰۰ هزار ریال است.

معادل ارزی کلیه هزینه ها و تعرفه ای ثبتی علامت بر مبنای فرانک سوئیس می بایست به شماره حساب ارزی ۲۱۰۳۳۱۰۰۰۰۰۴۲۱۰۳۳ نزد بانک ملی- شعبه برج آرمیتا به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی واریزگردد.

مدارک ثبت اظهارنامه ثبت برند

اظهارنامه ثبت علامت تجاری باید حاوی نکات زیر باشد:

۱- اسم، شماره ملی، نشانی، کدپستی، تابعیت و سمت متقاضی و درصورتیکه متقاضی شخص حقوقی است ذکر نام، نوع فعالیت، اقامتگاه، محل و شماره ثبت، تابعیت، مرکز اصلی و عنداللزوم هرگونه شناسه دیگر آن الزامی است.

۲- اسم، شماره ملی، نشانی، کدپستی نماینده قانونی متقاضی درصورت وجود

۳- اسم، اقامتگاه و کدپستی شخص یا اشخاصی که صلاحیت دریافت ابلاغ ها در ایران را دارند درصورتیکه متقاضی مقیم ایران نباشد.

در بند ۳ درصورتیکه متقاضی مقیم ایران نباشد و بنابر حق تقدم مقرر در کنوانسیون پاریس درخواست ثبت علامت خود را ایران بنماید باید اسم، اقامتگاه و کدپستی شخص یا اشخاصی که صلاحیت دریافت ابلاغ ها را درایران دارند اعلام نمایند تا تصمیمات اداره در زمان مقتضی به آنها ابلاغ گردد و پرونده معطل نماند.

۴- تاریخ، محل و شماره اظهارنامه یا گواهی نامه علامت در خارج، درصورت درخواست حق تقدم.

 

از همراهیتان جهت ارائه ی خدمات بسیار سپاسگزاریم.

شما شایسته بهترین خدمات هستید.

سامانه تخصصی ثبت و طرح سما

پست الکترونیکی

sabtotarh@gmail.com

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی
88997301 – 09127290393 – 09918424280

واتساپ: 09904763304

نشانی: تهران بلوار کشاورز به سمت میدان ولیصعر بعد از وصال شیرازی پلاک 196 ط2 واحد 3 اتاق2

در صورت پیامک نیز با شما تماس گرفته خواهد شد.